postheadericon Popis lodi

Sachmet je loď postavená spolehlivou loďařskou firmou Jeanneau v roce 1976 pod typovým označením Folie Douce, což znamená něco jako sladce bláznivá…nebo bláznivě sladká…?

Její stáří s sebou nese na jedné straně méně prostoru a pohodlí, než je zvykem u moderních jachet, na druhé straně vyšší bezpečnost. Tehdy ještě nebyly vyspělé technologie výroby tenkého laminátu, takže lodě se stavěly bytelné a pevné, aby vydržely i hodně zlé počasí. Kdo nevěří, ať se podívá na Crash test.

Co se týče bydlení na lodi, je tu k dispozici celkem 6 lůžek: Oddělená přední kajuta (2 lůžka), salón (1 pevné lůžko plus rozkládací dvoulůžko) a pak tzv. „myší díra“ – kapitánské lůžko pod kokpitem naproti kuchyni. Tím se dostáváme k tomu, že na lodi je kuchyňka s dvojvařičem, kuchyňskou výbavou a dvěma chladničkama – jednu pouštíme jenom v přístavu na 220V a druhá autolednička funguje jak na 220 V v přístavu, tak na 12 V za plavby. Většinou se tedy vaří společně na lodi a posádka se skládá na potraviny, i když občas se objeví parta, která spíš dává přednost zkoumání místních taveren…prostě podle nálady. Co se týče hygieny, v lodi je malé WC s ruční pumpou, na koupání máme moře a večer na spláchnutí soli malou kempovou sprchu (vak vyhřívaný sluníčkem) na ráhně. Žádný luxus, ale stačí to. Na rozdíl od zbytku Evropy v přístavech většinou koupelny nebývají – na naší oblíbené trase akorát v Aténách a na poloostrově Methana…takže sprchychtivým nezbývá, než s trochou štěstí sehnat alespoň plážovou sprchu.

Jinak fotky najdete (tady) a nákres vnitřního uspořádání tu:

Napište komentář